ברוכים הבאים לאתר !

תפריט ניווט
· תפריט ראשי
· דף הבית
· ארכיון כתבות
· הורדות
· קישורים
· פורומים
· סטטיסטיקות
· סקרים
· צור קשר
· תקנון
· חפשו אותנו בפייסבוקחפשו אותנו בפייסבוק

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי
· שלח כתבה/מאמר
· יומן
· הודעות פרטיות
· רשימת חברים

· אפשרויות באתר
· הדפסת כתבות
· חיפוש
· ניהול

מי מחובר
יש כרגע, אורח(ים) ו, חבר(ים) שכרגע מחוברים לאתר.

שלום אורח/ת, באפשרותך להרשם בחינם על ידי לחיצה כאן

מערכת קהילות הפורומים באתר:
מועדון השחמט הרצליה

http://www.HerzliyaChessClub.com :: צפייה בנושא - דו קרב אנאנד-גלפנד: פרשנות לבאי האתר
 שאלות ותשובותשאלות ותשובות   חיפושחיפוש   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   כרטיס אישיכרטיס אישי   התחברהתחבר 

דו קרב אנאנד-גלפנד: פרשנות לבאי האתר
עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> פרסום משחקים
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
UriBlass
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 28/05/2007

הודעהנשלח: 14:04 ,12 05 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא יודע אם מסעו ה14 של אנאנד הוא חידוש תיאורטי ובכל מקרה הוא לא נמצא בסטטיסטיקה של צ'ס טמפו.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
danielp
משתמש סוף הדרך

הצטרף בתאריך: 01/06/2007

הודעהנשלח: 15:34 ,12 05 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אחרי המסע ה23 ללבן, נראה שהוא ביתרון קטן. הרץ עדיף על הפרש בעמדה פתוחה עם צריחים ורגלים בשני האגפים. אף אחד מהצדדים לא ירצה ליזום החלפת זוג צריחים באמצעות העמדת אחד מצריחיו על טור בשליטת צריח מהצבע האחר, כי מהלך כזה יגרור עזיבת טור ג' החשוב. שחור ירצה לשמור על הריתוק ולבן כמובן לא יוריד הגנה מהרץ שלו. כנראה שלבן גם לא ירצה להזיז את הרץ, שלכאורה עומד במקום אידיאלי כדי לשלוט בפרש השחור.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח אימייל
sps3
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 10/04/2011

הודעהנשלח: 16:09 ,12 05 2012, שבת    כותרת הודעה: תיקו נוסף עם יוזמה של גלפנד תגובה עם ציטוט

ועתה למסיבת העיתונאים בעקבות תיקו נוסף .
חזור למעלה
danielp
משתמש סוף הדרך

הודעהנשלח: 16:13 ,12 05 2012, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

המסע 23…ו6 של שחור נועד להגביל את טווח הפעולה של רץ שחור הערוגות של הלבן ולפתוח מסלול ישיר של המלך השחור למרכז, דרך ו7. הרגלי ב-ו6 סוגר את השורה השישית למקרה ששחור ירצה להעביר את המלך לז6.
לבן פינה את הערוגה ג5 לצריח, כי כמו שכליו עמדו, הוא היה מעט קשור והתקשה לקדם את עמדתו. החלפת זוג צריחים תחזיר את הרץ הלבן לעמדה השלטת ב-ג5, הפעם כשהוא בטוח יותר, בלי בעיות טור ג'.

עם רץ בג5, לבן ישאף לקדם את עמדתו אט אט עם מסעים כמו ו3 ו-מו2.

לבן לא ימהר לדחוף רגלים קדימה כשאין לו רוב רגלים באף אגף וכשלא ניתן לראות איך הוא יוצר רגלי חופשי בזמן הקרוב

(הייתי צריך לציין בפוסט קודם שבעוד שרגלים בשני האגפים הם לטובת המחזיק ברץ, שיוויון במספר רגלים בכל אגף הוא לטובת המחזיק בפרש).

קידום נמהר של רגלים עשוי ליצור העמדה סטטית שלהם מול הרגלים של הצד השני, מצב בו הפרש מרגיש כמו דג במים, בעוד הרץ לרוב מוצא עצמו מחוסר תעסוקה.

אחרי 25.צג5 הסכימו השחקנים על תיקו. גם הפעם עושה רושם שללבן יתרון קטן (ולאור יכולות ההגנה של אנאנד, יש אולי לומר: מזערי, או אפילו: סמלי), אך גם הפעם המצב על השעונים הוא לטובת ההודי, הודות לסגנון משחקו המהיר והטבעי.
חזור למעלה
sps3
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 10/04/2011

הודעהנשלח: 22:23 ,12 05 2012, שבת    כותרת הודעה: כל הכבוד למנהלי האתר תגובה עם ציטוט

כל הכבוד למנהלי האתר על הצבת המשחקים במקום בולט באתר .
חזור למעלה
danielp
משתמש סוף הדרך

הודעהנשלח: 13:06 ,14 05 2012, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

רגע לפני תחילת המשחק השלישי, אפשר לראות מגמה בשני המשחקים הראשונים. למרות המצבים הנוחים אליהם הגיע גלפנד, במיוחד בשחור, אנאנד נראה כמי שיוזם, לפחות בשלב הפתיחה. הוא נראה מוכן יותר, מגיע עם חידושים והפתעות מהבית, גורם לגלפנד לסחוט את שעון הזמן שלו כדי למצוא המשכים מדויקים על הלוח.

במשחק הראשון, גלפנד הפתיע עם גרינפלד, אבל עדיין צריך היה להתחיל לחשוב די מהר ודי הרבה.

גלפנד, כאנדרדוג, צריך יהיה להכות חזק ומהר. ככל שהדו-קרב נמשך, זה משחק לטובת ההודי. אם הדו-קרב יעבור למשחקים בקצב אקטיבי ו/או בזק, גם זה יהיה לטובת אלוף העולם, שמהירות היא אחת התכונות המאפיינות את סגנון משחקו.

אין אני רומז שגלפנד חלש מיריבו מנטלית או פיזית. פשוט שהיכולת להפתיע הולכת ופוחתת עם הזמן.

אם כבר מדברים על פיזיות, הקרוב ביותר שהגעתי להתמודדות עם גלפנד היה במשחק קט-רגל על מגרש הספורט הסמוך למועדון השחמט של ראשון לציון לפני מספר שנים. אני בדיוק סיימתי תחרות שח-מהיר וגלפנד כנראה רצה לחלץ עצמות בין אימון שחמט אחד למשנהו.

השיא של המשחק מבחינתי היה בכדור שהצמדתי למשקוף בבעיטת מספרת מקצה הרחבה.

גלפנד הושיט לי יד ואפשר היה לראות שהוא מתרשם. או שאולי הוא רק התרשם ומישהו אחר הושיט לי יד. אני כבר לא זוכר…

איך שלא יהיה, היה זה רגע יפה מבחינתי, אבל כזה שהייתי אמביוולנטי לגביו.

מצד אחד, גלפנד מתרשם מהמשחק שלי. מצד שני, זו הולכת להיות הפעם האחרונה, כשהפעם הראשונה לא הייתה בשחמט…

גלפנד היום בשחור. במשחק הראשון בשחור הוא שיחק הגנת גרינפלד, פתיחה לא שכיחה בארסנל שלו. ניתן לצפות שאנאנד ימשיך לעת עתה עם 1.ד4 ולא יעביר הילוך עם 1.ה4.

האם גלפנד ידבוק בהגנה שנתנה לו מצב טוב במשחק הראשון? יהיה מעניין לראות.
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 30/10/2008

הודעהנשלח: 13:16 ,14 05 2012, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

danielp כתב:

גלפנד, כאנדרדוג, צריך יהיה להכות חזק ומהר. ככל שהדו-קרב נמשך, זה משחק לטובת ההודי. אם הדו-קרב יעבור למשחקים בקצב אקטיבי ו/או בזק, גם זה יהיה לטובת אלוף העולם, שמהירות היא אחת התכונות המאפיינות את סגנון משחקו.

אני מערער חלקית על הקביעה הזו. אני מניח שבקצב מהיר אכן יהיה לאנאנד יתרון בגלל מהירות המחשבה שלו, אבל בגדול דווקא האנדרדוג הוא זה שמרוויח לדעתי משוויון ממושך (אם נשים לרגע בצד את עניין שובר השוויון).
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 15:13 ,14 05 2012, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

פרשננו, נאלמת?
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 15:52 ,14 05 2012, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אז פרשננו החלופי יקח אחריות וינסה למלא את השורות:

Huston, we have a problem

גלפנד עם רגלי פחות בסיום, נראה היה שקשה ללבן להמשיך להחזיק בו לאורך זמן אבל עכשיו נראה פתאום שהלבן על הסוס. בואו נקווה שגלפנד יצליח להחזיק את זה היום ולהגיע למשחק הבא בלבן במצב של שיוויון...
חזור למעלה
danielp
משתמש סוף הדרך

הודעהנשלח: 15:56 ,14 05 2012, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

טוב, בקצרה:

אחרי אנטי-גרינפלד אגרסיבי ועקרוני, נוצר משחק של הצרחות מנוגדות. שחור פרץ במרכז במטרה לשחרר את הרץ על האלכסון הארוך, לבן פתח קווים באגף המלך.

השניים נכנסו לואריאנט של חילופי מלכות, בו לבן עם חייל יותר אבל לשחור תמורה בדמות אקטיביות כלים. העמדה הפכה קצת סטטית, שני הצדדים עומדים במקום.

המסע 25...א5 של שחור צופה את המסע ב3. אם יגיע, שחור יסיג את הפרש וימשיך א5-א4, כדי לפתוח קווים מול המלך הלבן באגף המלכה.

נ.ב, תודה למנהלים, ובראשם יוחאי גאני, על השידור החי. כל הכבוד!
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 15:59 ,14 05 2012, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היה לגלפנד שויון אילו היה משחק 23...פ-ב6 אבל גלפנד טעה ולפי הודיני טעה שוב שלא שיחק 24...פ-ב6 ועכשיו יש ללבן יתרון לפי הודיני.
נקווה שהפעם הוא לפחות ימצא 25...פ-ב6 שנראה כפוי אחרי צ-ח4
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 16:01 ,14 05 2012, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מתברר שהניתוח באתר השידור החי כנראה היה שגוי והודיני לא רואה שצ-ג2 זאת שגיאה של גלפנד
על סמך הניתוח אחרי מסע זה.
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 16:06 ,14 05 2012, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש איזה חוסר עקביות בניתוח בשידור החי ואילו הייתי סומך על ההודיני שלי לא הייתי אומר שפ-ב6 נראה כפוי אחרי צ-ח4.

עדיין המחשב מעריך את העמדה כיתרון לאנאנד.
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 17:00 ,14 05 2012, ב'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תיקו שכולו נצחון!
חזור למעלה
שמוליק
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 13/01/2012

הודעהנשלח: 7:56 ,15 05 2012, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

hadari כתב:
תיקו שכולו נצחון!

המוטו הקבוע שלי ...
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> פרסום משחקים כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
עמוד 2 מתוך 5

עבור אל:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה