ברוכים הבאים לאתר !

תפריט ניווט
· תפריט ראשי
· דף הבית
· ארכיון כתבות
· הורדות
· קישורים
· פורומים
· סטטיסטיקות
· סקרים
· צור קשר
· תקנון
· חפשו אותנו בפייסבוקחפשו אותנו בפייסבוק

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי
· שלח כתבה/מאמר
· יומן
· הודעות פרטיות
· רשימת חברים

· אפשרויות באתר
· הדפסת כתבות
· חיפוש
· ניהול

מי מחובר
יש כרגע, אורח(ים) ו, חבר(ים) שכרגע מחוברים לאתר.

שלום אורח/ת, באפשרותך להרשם בחינם על ידי לחיצה כאן

מערכת קהילות הפורומים באתר:
מועדון השחמט הרצליה

http://www.HerzliyaChessClub.com :: צפייה בנושא - סוגיות שיפוט:הכתרת רגלי לא נכונה,וטעות של שופט.
 שאלות ותשובותשאלות ותשובות   חיפושחיפוש   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   כרטיס אישיכרטיס אישי   התחברהתחבר 

סוגיות שיפוט:הכתרת רגלי לא נכונה,וטעות של שופט.

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> דיון כללי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
UriBlass
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 28/05/2007

הודעהנשלח: 8:47 ,18 נובמבר 2016, ו'    כותרת הודעה: סוגיות שיפוט:הכתרת רגלי לא נכונה,וטעות של שופט. תגובה עם ציטוט

1)האם זה הוגן ששחקן שהכתיר רגלי ולא החליף אותו בכלי כלשהו יצטרך להחליף אותו במלכה בנוסף לשתי דקות שהיריב מקבל גם כאשר ברור שהוא התכוון להכתיר פרש.

אני חושב שהחוק הזה הוא לא חוק הוגן כי למעשה מענישים שחקן פעם נוספת יחסית לכל מסע לא חוקי אחר,ורצוי שפיד"ה תשנה את החוק.

בכל מסע לא חוקי אחר
א)מוסיפים ליריב 2 דקות.
ב)מכריחים אותו לשחק לפי נגעת נסעת.

אבל לא
ג)מונעים ממנו לשחק את המסע אליו התכוון למרות שהמסע אליו התכוון הוא בהתאם לחוקים במקרה שלא היה לוחץ על השעון.

שופט צריך לכבד את החוק ולפסוק שהשחקן צריך להכתיר מלכה אבל לדעתי מן הראוי לדאוג להעביר שינוי בחוק הזה בחוקת פיד"ה.

2)טעות של שופט.
ועדת השיפוט החליטה עקרונית שלדעתה ועדת ערעורים צריכה לפסוק לטובת שחקן שסירב להמשיך במשחק אחרי החלטה שגויה של השופט.

האם יש ענף ספורט כלשהו שאינו שחמט שיפסקו לטובת שחקן שמסרב לקבל החלטה שגויה של שופט?
נראה לי שבכל ענף ספורט אחר שחקן כזה היה נענש בנוסף להפסד במשחק.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 10:29 ,18 נובמבר 2016, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אורי בוקר טוב

הפרשנות שלך לגבי ועדת ערעורים המבטלת החלטה שגויה של שופט ,אינה מקובלת לחלוטין ואתה טועה ומטעה מהסיבה הפשוטה-לשם מה מקימים ועדת ערעורים?לדון בערעורים של שחקנים על החלטות השופט,ולפסוק בהתאם כאינסטנציה סופית.
בתחרויות שחמט מרכזיות כולל אולימפיאדות ממנים ועדת ערעורים שפסיקתה היא סופית.
ההשוואה שלך -שחמט לכדורגל ולכדורסל לא הגיונית ,למשל-בכדורגל או בכדורסל יש שלושה שופטים פעילים במשחק,כדורגל או כדורסל הוא משחק קבוצתי ושחמט הוא משחק אישי ועוד הרבה הבדלים מהותיים.
לפיכך פסיקת ועדת ערעורים יכולה להיות בהחלט שונה מהחלטת השופט.לחילופין אפשר כמובן למנוע משחקן לערער על פסיקת שופט(לדעתי זה לא נכון ויש לקבוע אינסטנציה שניה לערעור) ולהחליט בתקנון כי פסיקת השופט היא סופית ולא ניתנת לערעור.
פסיקת שופט כהחלטה סופית מתאימה לתחרויות שח-מהיר או בזק ,אבל כאן יש למנות שופט מנוסה המסוגל לקבל החלטות בתנאי לחץ במקום ,של תחרויות בקצב שח-מהיר.
בכל מקרה הצלחת תחרות היא כאשר השופט נשאר חסר תעסוקה!
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 18:31 ,18 נובמבר 2016, ו'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני לא נגד ועדת ערעורים אבל לדעתי זה לא צריך להיות בשביל לתמוך בשחקנים שסירבו לקבל החלטה שגויה של שופט.

אני לא רואה מה ההבדל בין שחקן שחמט שסירב להמשיך במשחק אחרי החלטה שגויה של שופט ושחקן טניס שסירב להמשיך במשחק אחרי שהשופט פסק בטעות נקודה לרעתו במקום נקודה לטובתו.
במקרה השני אני די בטוח שלא היו מקבלים ערעור של שחקן הטניס גם אם ברור שהשופט טעה נגדו.

חוץ מזה,הרעיון שאם שחקן ממשיך לשחק בהתאם להוראת שופט הוא לא יכול לערער לא נכון לטעמי ,ולדעתי צריך להרשות לשחקן לערער ,ובלבד שהוא מתחייב במהלך המשחק לערער בלי קשר לתוצאה הסופית, כלומר הוא לא רשאי להגיד שהוא לא מערער על ההחלטה שיוכתר פרש ולא מלכה במקרה שבסוף הוא מנצח למרות שהוכתר פרש.
חזור למעלה
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 18:51 ,19 נובמבר 2016, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ההצעה שלך היא שוב לא סבירה-"להרשות לשחקן לערער,ובלבד שהוא מתחייב במהלך המשחק לערער בלי קשר לתוצאה הסופית"-לא מובן לחלוטין.
למשל -איפשרת לשחקן לערער והמשחק הסתיים בנצחון היריב-איזה ערך יש לועדת הערעורים-האם הנצחון יפסל במידה והערעור על החלטת השופט יתקבל?
ברגע ששחקן המשיך והמשחק הסתיים הוא אינו יכול לערער על החלטת שופט ספציפית שהתקבלה לפני מספר מסעים,כי המשמעות היא שהוא הסכים והמשיך במשחק!
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 23:08 ,19 נובמבר 2016, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קודם כל יש ערך לועדת הערעורים שיכולה לבקר את השופט על החלטה לא נכונה.

דבר שני:אני חושב שעדיף לפסול נצחון אם הערעור על החלטת השופט מתקבל.

במצב שלא עושים את זה
למעשה מצפים מהשחקנים להיות שופטים בעצמם במצב שהם לא בטוחים אם החלטת השופט נכונה כאשר הם יכולים או להפסיק את המשחק עם הסיכון שועדת הערעורים תפסוק שהפסידו או לא להפסיק את המשחק ,ואז אין טעם שיערערו אחר כך.

גם בקיאות בחוק לא מונעת מצב ששחקנים לא בטוחים מה ועדת הערעורים תפסוק כי
יש בהחלט מצבים שיכולה להיות גם מחלוקת בין שופטים שונים למשל בשאלה אם לפסוק ששחקן נגע במתכוון בכלי גם אין מחלוקת על העובדות.

אם שחקן תפס כלי בשני אצבעות ברור שהוא נגע בו במתכוון, אבל מה אם שחקן נגע בכלי באצבע אחת כאשר האצבע השניה גם זזה במטרה לתפוס את הכלי אבל ברגע האחרונה ברחה?

האם ועדת ערעורים תפסוק שהשחקן נגע בכלי במתכוון?

עוד דוגמה לבן הזיז את הפרש ז1 ככה שאחרי התנועה רוב הפרש עמד במשבצת ו3 אבל חלק ממנו עמד במשבצת ה3 ולחץ על השעון. מה השופט צריך לעשות? האם לפסוק שמדובר במסע לא חוקי או לא מכיון שברור שכוונת השחקן היתה לשים אותו במשבצת ו3. יש גם אופציה לא לפסוק שמדובר במסע לא חוקי אבל להוסיף דקה לשחור כעונש.

מה קורה במקרה שמדובר בצריח שעומד בין שני משבצות סמוכות ואז זה פחות ברור מה היתה כוונת השחקן?

מה אם שחקן מזיז צריח מהמשבצת ח1 למשבצת שבין ח4 לח5 עוזב אותו כאשר רוב הצריח עומד על ח4,והשחקן טוען ששיחק צ-ח5 ,והיריב מתעקש ששיחק צ-ח4?

לי נראה יותר פשוט שהשחקנים יכבדו את החלטת השופט במקום שיחליטו להפסיק משחק אם החלטת השופט לא נראית להם.
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 23:14 ,19 נובמבר 2016, שבת    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עוד הערה בנושא.

במקרים שבאמת לא ברור מה היה צריך להחליט, ועדת הערעורים לא צריכה לדעתי לקבל ערעור, אלא רק במקרים שברור שהשופט טעה,וכדי ששחקנים לא יערערו סתם רצוי לחייב שחקנים שמערערים בתשלום כספי שיוחזר להם רק אם הערעור יתקבל.
חזור למעלה
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 1:00 ,20 נובמבר 2016, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם לפי תקנון התחרות ממונה ועדת ערעורים-המשמעות היא שהועדה סוברנית להחליט בכל ערעור לפי שיקול דעתה הבלעדי ואין כל התניות-החלטת הועדה היא סופית!!

שחקן שמערער על פסיקת השופט בפני ועדת ערעורים הוא והוא בלבד,אחראי למעשיו,וברור כי אם ערעורו ידחה הוא הפסיד את המשחק-כמו"כ בערעורים בתחרויות מרכזיות מקובל גם תשלום עבור אגרת ערעורים,אשר יוחזר למערער אם ערעורו יתקבל.

אני מציע לך אורי כשופט פיד"ה להפסיק להתפלסף-השאלה המהותית היא אחת בלבד-האם החלטת השופט היא סופית,או לחילופין לפי התקנון יש אינסטנציה שניה מעליו-ועדת ערעורים שפסיקתה היא סופית! אני אישית בעד שתי אינסטנציות בתחרות בקצב רגיל ,ואילו בתחרויות בקצב מהיר ובזק אני בעד שהחלטת השופט תהיה סופית.
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 11:14 ,20 נובמבר 2016, א'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

האידיאלי לדעתי הוא שתהיה ועדת ערעורים שתוכל לפסוק באופן מידי במקום התחרות
כך שגם אם דוחים את הערעור אפשר להמשיך במשחק עם עונש כלשהו לשחקן שערעורו נדחה מלבד תשלום אגרת ערעור (שיכול להיות הורדת זמן או הוספת זמן ליריב) אבל לא הפסד המשחק.

אין סיבה שדיון בערעור יקח יותר מ5 דקות ולהטריח שחקנים שמשחקים במועד מסויים לבוא לשחק ביום אחר בגלל ערעור שדנים בו במועד מאוחר יותר זה דבר שיכול לפגוע בשחקנים שרוצים לגמור את המשחק באותו יום.

חוץ מזה לדעתי יכולה להיות בעיה בתחרויות שנערכות יום אחרי יום.

מה קורה למשל באליפות העולם לנוער(11 סיבובים) אם שחקן מערער על החלטת שופט בסיבוב העשירי?
אם ועדת הערעורים תפסוק להמשיך את המשחק מאוחר יותר(כלומר אחרי הסיבוב ה11 שהוא הסיבוב האחרון) אז זה יהיה לא הוגן כי לצורך הגרלה אני מניח שירשמו את המשחק כתיקו כאשר השחקן שבפועל ינצח מאוחר יותר יקבל הגרלה קלה יותר כי הוא הוגרל כאילו סיים בתיקו.
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> דיון כללי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור אל:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה