ברוכים הבאים לאתר !

תפריט ניווט
· תפריט ראשי
· דף הבית
· ארכיון כתבות
· הורדות
· קישורים
· פורומים
· סטטיסטיקות
· סקרים
· צור קשר
· תקנון
· חפשו אותנו בפייסבוקחפשו אותנו בפייסבוק

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי
· שלח כתבה/מאמר
· יומן
· הודעות פרטיות
· רשימת חברים

· אפשרויות באתר
· הדפסת כתבות
· חיפוש
· ניהול

מי מחובר
יש כרגע, אורח(ים) ו, חבר(ים) שכרגע מחוברים לאתר.

שלום אורח/ת, באפשרותך להרשם בחינם על ידי לחיצה כאן

מערכת קהילות הפורומים באתר:
מועדון השחמט הרצליה

http://www.HerzliyaChessClub.com :: צפייה בנושא - לו סילבר
 שאלות ותשובותשאלות ותשובות   חיפושחיפוש   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   כרטיס אישיכרטיס אישי   התחברהתחבר 

לו סילבר
עבור לעמוד 1, 2  הבא

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> משחקי ליגה וגביע
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Pyernik
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 27/07/2009

הודעהנשלח: 19:17 ,25 05 2010, ג'    כותרת הודעה: לו סילבר תגובה עם ציטוט

בצעירותי (שלהי שנות השבעים ותחילת שנות השמונים) נהגתי לצפות באדיקות במשחקיה של מכבי תל-אביב בכדורסל. השחקן המופלא ביותר בעיני היה לו סילבר. זוכרים אותו? הוא לא היה קלע מצטיין. אף פעם לא הבנתי מה היה תפקידו במגרש. אבל אני זוכר שכילד שמתי לב, שגם בימים גרועים שלו, כאשר הוא היה מעביר זמן רב על הספסל, בדקות האחרונות רלף היה תמיד מחזיר אותו למגרש. אני זוכר שפעם צפיתי במשחק אצל חברים ותהיתי בקול רם למה לעזאזל רלף מכניס אותו. ומבוגר אחד, שצפה עימנו במשחק, השיב לי כך: ב- Money time אתה רוצה במגרש שחקן שזורם לו קרח בעורקים.

וזה מביא אותי להציג את הדילמה הבאה: משחק קבוצתי מכריע. האם הייתם קובעים את ההרכב לפי כושרם של השחקנים ורמת משחקם, או לפי הרקורד שלהם במשחקי הכרעה?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
sk
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 28/05/2007

הודעהנשלח: 22:32 ,25 05 2010, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

המלצה לשאלת משה פיירניק:
במקרה זה יש שתי אפשרויות מומלצות-החלטה קבוצתית שתתקבל ע"י השחקנים לגבי ההרכב המומלץ למשחק המכריע,או לחילופין החלטת יחיד של "הקפטן",על כל הנובע מכך.
אני מנסיוני "כקפטן" שנים רבות מעדיף במשחק מכריע שחמטאים נחושים עתירי נסיון בסיטואציות מכריעות,ובעלי עצבי ברזל,ולוקח את ההחלטה(והאחריות)עלי.
דוגמא קלאסית תוכל ללמוד מהחלטות מאמןכדורגל, הקובע מי יהיו הבועטים מקו 11 במקרה שנדרשת הכרעה כזו,לאחר 120 דקות ששוחקו ,והסתיימו ללא הכרעה.אין ספק שבמונדיאל הקרוב ידרשו להכרעות של בעיטות 11.
שחקנים שאני מעריך מאד כמיומנים למשחקי הכרעה הם דוגמת יצחק אלוני ז"ל,ויבדל"א שמעון כגן,נתן בירנבוים,יהודה גרינפלד ומשה כנען.
חזור למעלה
avnerchess
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 13/11/2009

הודעהנשלח: 23:49 ,25 05 2010, ג'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ולמי שלא יודע
בעיטות הכרעה מנקודת ה 11 היא המצאה ישראלית שהתקבלה בעולם.
מיקה אלמוג התבאס מהפסדה של ישראל בפתקים מהכובע נגד בולגריה ברבע גמר אולימפיאדת מקסיקו 1968 לבולגריה (מוטל'ה שלף את הפתק הלא נכון...) והציע לפיפ"א את התהליך הזה.
ולאוהבי חידות השיפוט: מה קורה אם לקבוצה אחת הורחק במהלך המשחק שחקן והגיעו לבעיטה ה -11 ? האם הבועט הכי גרוע, אחרון, של הקבוצה ה"הוגנת" יבעט לקבוצתו ובקבוצה השניה יתחיל הסבב הבא עם הבועט הטוב ביותר ??
ובהזדמנות זו חידה נוספת: בעיטת עונשין ישירה והבועט מחליט כי במקום לבעוט לשער הוא יחזיר כדור לשוער שלו שלא נוגע והכדור חודר לשערו הוא. מה ההכרעה ?
תשובות יתקבלו עד יום שישי.
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 7:02 ,26 05 2010, ד'    כותרת הודעה: Re: לו סילבר תגובה עם ציטוט

Pyernik כתב:
בצעירותי (שלהי שנות השבעים ותחילת שנות השמונים) נהגתי לצפות באדיקות במשחקיה של מכבי תל-אביב בכדורסל. השחקן המופלא ביותר בעיני היה לו סילבר. זוכרים אותו? הוא לא היה קלע מצטיין. אף פעם לא הבנתי מה היה תפקידו במגרש. אבל אני זוכר שכילד שמתי לב, שגם בימים גרועים שלו, כאשר הוא היה מעביר זמן רב על הספסל, בדקות האחרונות רלף היה תמיד מחזיר אותו למגרש. אני זוכר שפעם צפיתי במשחק אצל חברים ותהיתי בקול רם למה לעזאזל רלף מכניס אותו. ומבוגר אחד, שצפה עימנו במשחק, השיב לי כך: ב- Money time אתה רוצה במגרש שחקן שזורם לו קרח בעורקים.

וזה מביא אותי להציג את הדילמה הבאה: משחק קבוצתי מכריע. האם הייתם קובעים את ההרכב לפי כושרם של השחקנים ורמת משחקם, או לפי הרקורד שלהם במשחקי הכרעה?

אני מצטט מדבריך
"השחקן המופלא ביותר בעיני היה לו סילבר. זוכרים אותו? הוא לא היה קלע מצטיין. "

לו סילבר לא היה קלע מצטיין?

הנה פרטים מויקיפדיה:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C%D7%95_%D7%A1%D7%99%D7%9C%D7%91%D7%A8

ציטוט:
"הוא ניחן בכשרון קליעה מעולה שהתאפיין בקליעה באמצעות שתי זרועות המונפות מאחורי הראש אל עבר הסל, חוכמת משחק גבוהה ומשחק הגנה מצוין."

ציטוט אחר
"סילבר מדורג במקום החמישי ברשימת הקלעים של מכבי באירופה עם 1999 נקודות."
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 30/10/2008

הודעהנשלח: 8:04 ,26 05 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

avnerchess כתב:
ולאוהבי חידות השיפוט: מה קורה אם לקבוצה אחת הורחק במהלך המשחק שחקן והגיעו לבעיטה ה -11 ? האם הבועט הכי גרוע, אחרון, של הקבוצה ה"הוגנת" יבעט לקבוצתו ובקבוצה השניה יתחיל הסבב הבא עם הבועט הטוב ביותר ??

כן.

avnerchess כתב:

ובהזדמנות זו חידה נוספת: בעיטת עונשין ישירה והבועט מחליט כי במקום לבעוט לשער הוא יחזיר כדור לשוער שלו שלא נוגע והכדור חודר לשערו הוא. מה ההכרעה ?

שער עצמי.
חזור למעלה
avnerchess
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 8:35 ,26 05 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

2 משתיים

שתי התשובות לא נכונות. בוכה ומאד עצוב
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 11:03 ,26 05 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

avnerchess כתב:
2 משתיים

מזהההההההההההה?!?!?!?!

אתה רציני? יש לך לינק מגבה?
חזור למעלה
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 13:31 ,26 05 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לתשומת לב:
אבנר אוהד "הצהובים"!
הדרי אוהד"האדומים"-טרם סיים את חגיגות "הדאבל"!
מחבר השאלות מתבקש להודיע מהם הפרסים הניתנים על ידו לעונים נכונה?
חזור למעלה
sk
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 14:18 ,26 05 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ענין "הפנדלים" להכרעה:
רקע היסטורי-דו קרב "הפנדלים" הראשון היה ב-1970,במשחק בין מנצסטר יונייטד-מנצסטר סיטי.הבועט הראשון היה כדורגלן מנצסטר יונייטד האירי האגדי-גורג בסט ז"ל.
לצערנו באולימפיאדה הטרגית לישראל-מינכן 1972(רצח הספורטאים הישראלים ז"ל),ישראל הפסידה בשלב ההכרעה בבעיטות 11,לתאיילנד.
במונדיאל 1982 בספרד הודחה בבעיטות 11 צרפת ע"י מערב גרמניה.
לשאלותיו של אבנר אני מנסה כוחי:
1.אסור לאף שחקן לנגוע בכדור בזמן בעיטת ה-11 למעט השוער.
2.רשאים לבעוט בעיטות 11 רק שחקנים ששיחקו במגרש בזמן שריקת הסיום.
לפיכך כל חריגה מביאה להפסד.
לא ידוע לי למי "זכויות היוצרים" על שיטת ההכרעה בבעיטות 11,ואם מיקה אלמוג ז"ל הוא בעל זכויות היוצרים על הפטנט,כדברי אבנר,הרי אין ספק שהוא עשה שרות גדול לכדורגל העולמי,שכן זה עדיף על הכרעה באמצעות הגרלה.
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 14:47 ,26 05 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני לא מבין בכדורגל אבל לחפש בגוגל את החוקים אני יודע
לפיכך מצאתי את התשובה לשאלה הראשונה של אבנר.

בתרגום לעברית:
אם לקבוצות מספר שונה של שחקנים אז הקבוצה שהורחקו לה פחות שחקנים חייבת להרחיק ביוזמתה לפני ביצוע בעיטות ה11 מטר שחקנים כדי שיהיה שויון במספר השחקנים(והיא צריכה להחליט לפני בעיטות העונשין את מי לא לשתף,וקפטן הקבוצה צריך להודיע לשופט שם ומספר של כל שחקן שהוא בחר לא לשתף).

חוקת הכדורגל נמצאת בלינק הבא, ומצאתי את זה בעמוד 51 של החוקה

http://www.fifa.com/mm/document/affederation/federation/81/42/36/lawsofthegameen.pdf
חזור למעלה
pazaland
משתמש ותיק

הצטרף בתאריך: 26/05/2007

הודעהנשלח: 14:57 ,26 05 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

hadari כתב:
avnerchess כתב:
2 משתיים

מזהההההההההההה?!?!?!?!

אתה רציני? יש לך לינק מגבה?

מה אתה מופתע כל כך שטעית ? מבולבל
בדברים יותר פשוטים לא היה לך מושג בשיט בחוקת המשחק , אז דווקא שאלה קשה כמו זו של אבנר כן תפתור נכונה ? נבוך
http://www.chess-il.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=14884&p=158559&hilit=%D7%A4%D7%A0%D7%93%D7%9C#p158559
חזור למעלה
hadari
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 14:58 ,26 05 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

sk כתב:

זו תשובה לא נכונה. זכור לי מקרה נדיר שעורר הדים לפני כמה שנים (לא זוכר מי השחקנים המעורבים ובאיזו ליגה, אולי פזלנד או אבנר זוכרים?) בו שחקן במקום לבעוט בעיטת 11 ישירה לשער פשוט הסיט את הכדור ב"קטנה" לאחד הצדדים, ואז הגיח מאחור שחקן אחר של הקבוצה שלזכותה נפסק הפנדל והבקיע. למעשה, בועט הפנדל השתמש בו לא כאמצעי הבקעה אלא למעשה כבישול!

בנוסף, יתכן כמובן שהכדור כלל לא יגיע אל השוער. למשל אם הכדור פוגע בקורה/משקוף וניתז בחזרה למרכז הרחבה. כל השחקנים (למעט בועט הפנדל עצמו!) רשאים להסתער על הריבאונד, ומכאן שלא נחוצה נגיעה של השוער אחרי הפנדל.

נערך בפעם אחרונה על-ידי hadari בתאריך 15:01 ,26 05 2010, ד', נערך סך הכל פעם אחת
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 14:58 ,26 05 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני יכול להוסיף לשאלה של השער העצמי מבעיטת עונשין אז אם הבנתי נכון במקרה כזה לא מאשרים גול אבל פוסקים בעיטת עונשין לטובת הקבוצה היריבה.
חזור למעלה
avnerchess
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 15:16 ,26 05 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

hadari כתב:
sk כתב:

זו תשובה לא נכונה. זכור לי מקרה נדיר שעורר הדים לפני כמה שנים (לא זוכר מי השחקנים המעורבים ובאיזו ליגה, אולי פזלנד או אבנר זוכרים?) בו שחקן במקום לבעוט בעיטת 11 ישירה לשער פשוט הסיט את הכדור ב"קטנה" לאחד הצדדים, ואז הגיח מאחור שחקן אחר של הקבוצה שלזכותה נפסק הפנדל והבקיע. למעשה, בועט הפנדל השתמש בו לא כאמצעי הבקעה אלא למעשה כבישול!
.

קרויף נגע ובישל ונייסקנס כבש.

אורי תרגם נכון את התשובה לשאלת כמות השחקנים.והתקרב לתשובה הנכונה בענין החזרת הכדור לשער צריך להחליף רק מילה אחת...
חזור למעלה
UriBlass
משתמש ותיק

הודעהנשלח: 15:18 ,26 05 2010, ד'    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מניח שצריך להחליף את המילה עונשין במילה אחרת(יכול להיות שבמילה קרן)
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> משחקי ליגה וגביע כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד 1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

עבור אל:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה